Suwalszczyzna – kraina muzyki


Suwalszczyzna – kraina muzyki

Na takie wydarzenia jak Suwalski Blues Festiwal czeka się długo, a gdy już nadejdzie na nie pora, to mijają zbyt szybko. Cztery dni festiwalowej muzyki w ramach corocznej edycji koncertu to jednak nie wszystko, co czeka na fanów dobrych dźwięków w te wakacje w Suwałkach i na całej Suwalszczyźnie.

Suwałki Blues Festival 2018 był już 12. edycją tego muzycznego święta. W ciągu czterech dni wystąpiło aż 40 zespołów, a wśród nich gwiazdy światowego formatu. Dla mieszkańców Suwalszczyzny i gości z całej Polski zagrali m.in. Eric Burdon & The Animals, Mavis Staples, Billy F. Gibbons i Tomasz Organek. Były zatem gwiazdy bluesa, ale nie tylko, ponieważ organizatorzy do udziału w festiwalu zaprosili także artystów rockowych, a także rockowo-bluesowych.

Nasz pensjonat również doświadczył tych muzycznych wrażeń. Mieliśmy bowiem przyjemność gościć fanów bluesa, którzy dzielili się z nami swoją pasją do muzyki. Na te kilka festiwalowych dni złożyły się miłe rozmowy, wspólne śpiewanie przy ognisku oraz wyjazdy do pobliskich Suwałk na bluesowe śniadania i wieczorowe koncerty. W przyszłym roku też zapraszamy! Przekonacie się, że leżące u podnóża Cisowej Góry Gulbieniszki są świetną bazą wypadową nie tylko do Suwalskiego Parku Krajobrazowego, ale także właśnie na tego typu imprezy przy dźwiękach wysokiej kultury.

Suwalski Blues Festiwal to jednak nie koniec atrakcji muzycznych na Suwalszczyźnie. Już 15.07.2018 rozpoczyna się cykl trzech letnich niedzielnych wieczorów z muzyką klasyczną i rozrywkową w wykonaniu muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. W suwalskim parku Konstytucji 3 Maja przy fontannie dwukrotnie zabrzmią instrumenty smyczkowe, usłyszymy również popularne „dęciaki”. Pierwszy koncert w niedzielę, 15.07.2018 r., godz. 19:00, a kolejne występy już 12 i 19 sierpnia. Wstęp wolny. Liczymy na dobrą pogodę!

Z kolei urlopowy sierpień rozpoczynamy XIX Letnią Filharmonią AUKSO WIGRY 2018. W ciągu 5 dni za niewielką opłatą będzie można delektować się dźwiękami tej znanej w Polsce orkiestry kameralnej. Wystąpią także zaproszeni goście, m.in. Zygmunt Krauze, Jacek Kaspszyk, Reut Rivka, Krzysztof Kobyliński, KK Pearls. Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO zagra oczywiście pod dyrekcją Marka Mosia.

Drugi weekend sierpnia powita nas z pompą dzięki Kasi Moś, która zaśpiewa 10.08. Będzie to również początek trzydniowego Jarmarku Kamedulskiego. Dzień później na bezpłatnym koncercie w Suwałkach pojawią się Natalia Szroeder i zespół Pectus. Ich wykonania usłyszymy 11.08.2018. Natomiast w dniu zakończenia jarmarku o poranku młodsi wielbiciele teatru będą mogli o obejrzeć przedstawienie Teatru Kubika, a dla fanów muzyki wieczorem zagra zespół The Way.

W następny weekend, 19 sierpnia, odbędzie się XI Suwalski Maraton Szantowy – zagrają Trzy Majtki, North Cape, Zmiana Wachty i Sąsiedzi. A to wszystko w urokliwej okolicy suwalskiego zalewu Arkadia.

Na zakończenie wakacji, 26 sierpnia, na placu Marii Konopnickiej wystąpią FSB, Daniel Hertzov & Crew oraz Syrbski Jeb w ramach koncertu „Moc przyciągania – Niepodległa”.

Oczywiście te koncerty to nie wszystko! Szczegółowy wakacyjny repertuar pełen gwiazd estrady od muzyki rozrywkowej po kameralną klasykę dostępny na stronach: http://soksuwalki.eu/repertuar/

Jeśli szukacie noclegu na ten czas w pięknym Suwalskim Parku Krajobrazowym, to musicie się spieszyć – dzwońcie na tel. 515 287 800.

Data dodania: 2018-07-15